Federata “Vatra” do t dorzoj nj kontribut prej 35.000 $ pr zonat e Shkodrs q prjetuan situatn e vshtir t prmbytjeve. Kryeministri Berisha priti n nj takim t przemrt nnkryetarin e federats panshqiptare n SHBA “Vatra”, zotin Agim Rexhaj. Ai e falnderoi Kryeministrin Berisha pr mikpritjen dhe i prcolli prshndetjet m t ngrohta dhe vllazrore t t gjith antarve t ksaj shoqate, si dhe t gjith diaspors shqiptare n SHBA, bashk me prgzimet e tyre pr arritjet e mdha t Shqipris dhe Kosovs n vitet e fundit. Kryeministri Berisha i shprehu zotit Agim Rexhaj mirnjohjen dhe vlersimin e lart pr t gjith kontributin e vyer, rolin thelbsor dhe t jashtzakonshm t federats “Vatra”, por edhe t gjith diaspors shqiptare n SHBA, t cilt kan qndruar pran shqiptarve dhe zhvillimeve n Shqipri e Kosov me nj forc, prkushtim, sakrific dhe patriotizm t pashoq. Gjat takimit, Kryeministri Berisha theksoi se n arritjen e pavarsis s Kosovs, si nj nga ngjarjet m madhore pr kombin shqiptar, roli dhe prkushtimi i diaspors shqiptare t SHBA-s ka qen shum i rndsishm. Z. Agim Rexhaj i shprehu Kryeministrit Berisha mirnjohjen pr vizionin dhe prpjekjet e tij n t mir t kombit shqiptar, duke u ndalur veanrisht n Rrugn e Kombit Durrs - Morin dhe duke nnvizuar se federata “Vatra” do t vazhdoj t jet si n tr kto vite n mbshtetje t plot t zhvillimit dhe integrimit t Shqipris dhe Kosovs. N fund t takimit, zoti Rexhaj i bri me dije Kryeministrit Berisha se n emr t federats “Vatra” do t dorzonte nj kontribut prej 35.000 $ pr zonat e Shkodrs q prjetuan situatn e vshtir t prmbytjeve. Kryeministri Berisha falnderoi zotin Rexhaj pr kt kontribut dhe kt gjest kaq fisnik, duke u prcjell t gjith shqiptarve q jetojn dhe punojn n SHBA, prshndetjen dhe mirnjohjen pr mbshtetjen dhe prkrahjen e tyre.