Pogradeci rikonfirmoi veten ne top te Kategorise se Pare 31 pike pas fitores se cmuar 1-0 ne transferten e veshtire te Mamurrasit debutues ne ndeshjen e vlefshme per javen e 13-te me skuadren e Ylli ekicit tashme te shkeputur kater pike nga ndjekesja me e afert Apolonia e Fierit. Kjo e fundit fitoi ngushtesisht 2-1 ne Loni Papuciu me debutuesit e Vlores. Lushnja 19 pike zhgenjeu serish duke pesuar humbjen e trete rresht pas atyre me Apolonine dhe Tomorin kesaj radhe ne fushen e Burrelit me rezultatin 1-0. Kjo eshte humbja e gjashte per lushnjaret nekete sezon. Edhe Kamza hodhi nje hap te gabuar duke barazuar 1-1 me Gramshin e vendit te fundit.

Kategoria 1/Java 13


Apolonia-Vlora 2-1
Meto 40 Gerxho 52/ Guma 53
Gramozi-Bilishti 3-0
Lena 6 Shupe 24 Faslliu 71
Tomorri-Luftetari 2-0
ela 18 Topi 85
Burreli-Lushnja 1-0
Pjetrani 61
Mamurrasi-Pogradeci 0-1
ajku 54
Partizani-Ada 2-2
Dushku 44 Gjoka 70/ Berberi aut 30 Osja 67
Gramshi-Kamza 1-1
Mirovic 70/ Baze 7
Terbuni-Beselidhja
e shtyre per shkak te bores


Renditja


Ekipi ND F B H P
1. Pogradeci 13 10 1 2 31
2. Apolonia 13 8 3 2 27
3. Tomori 13 8 2 3 27
4. Kamza 13 7 5 1 26
5. Mamurrasi 13 7 1 5 22
6. Lushnja 13 6 1 6 19
7. Gramozi 12 6 1 5 19
8. Beselidhja 12 4 5 3 17
9. Burreli 13 4 4 5 16
10. Terbuni 12 4 3 5 15
11. Bilishti 13 4 2 7 14
12. Vlora 13 3 4 6 13
13. Luftetari 13 3 4 6 13
14. Partizani 13 3 3 7 12
15. Ada 12 2 1 9 7
16. Gramshi 13 1 4 8 7