Greqi

Nj emigrant shqiptar sht arrestuar nga policia e Athins, n lagjen Petrupoli, pasi iu gjetn n banes nj sasi e madhe lndsh narkotike. Konkretisht policia e shtetit helen i ka sekuestruar shqiptarit 23-vjear, 91.17 kg lnd narkotike e llojit kanabis sativa, nj makin t ciln ai e prdorte pr shprndarjen e drogs, si dhe dy celular. Si bn t ditur policia, shqiptari, emri i t cilit nuk bhet i ditur pr arsye hetimi, u kap pas marrjes s informacionit se ai ishte i prfshir n shprndarjen e lndve narkotike. 23-vjeari u lokalizua n Nea Smirni dhe gjat ksaj kohe, banesa e tij ka qen nn vzhgimin e bluve t Athins. Pas vzhgimit disaditor, policia lokalizoi dhe banesn e tij t dyt, t ciln shqiptari e kishte bler n Petruli, atje ku dhe u arrestua. Shqiptarit i jan vn prangat n momentin q ka dal nga banesa. Policia po heton pr persona t tjer t implikuar n shprndarjen e lndve narkotike. I arrestuari dhe materialet n ngarkim t tij, iu drguan Gjykats s Athins, e cila vendosi masn burg pa afat dhe sekuestrim t pasuris s tij deri n prfundimin e hetimeve.
#