Presidenti Bamir Topi dhe Zonja e Par Teuta Topi kan vizituar Shtpin e t Moshuarve n Kavaj me rastin e Festave t fundvitit. Kreu i shtetit, n fjaln prshndetse n prani t t gjith t moshuarve t Qendrs, bri nj urim t veant n pragun e festave t fundvitit, ndrsa pohoi se ajo q sht m e rndsishme, sht kujdesi ndaj ksaj moshe. Kreu i shtetit bri nj vizit dhe n Qendrn e rehabilitimit pr fmijt me probleme fizike n Durrs, duke u uruar Festat e fundvitit si dhe duke u shprndar dhurata