Viti 2008: Berisha shprehet per nje gazete te madhe amerikane qe e implikon ate ne korrupsion... "Mbajini per leter higjienike ato qe fabrikon me "Erjonet" e tu"…


Viti 1996: Berisha u pergjiget dy Kongresmeneve Amerikane, te ardhur per te diskutuar Firmat Piramidale dhe korrupsionin ne Qeverine e tij: "Kam nje shtet per te drejtuar, nuk kam kohe per biseda pa vlerë..."..


O kryeministër, po kaq shumë e ke humbur, sa të quash amerikanët letër higjienike? Eshte leter pak e ashper ajo per ate zone delikate, o zotëri.


Qeveria eshte bere si leter higjienike, duke u perpjekur perdite te fshije pislleqet qe ben e qe ka bere keto vite, e qe po qelbin vendin.. Madje fjala "qelbin" eshte pak.. Është pak, pas shperthimit dhe vdekjeve të Gërdecit