Nj jav pas kaosit s shkaktuar nga shprthimi i vullkanit n Island, hapsira ajrore europiane sht rihapur e gjitha pr fluturime me prjashtim t disa aeroporteve n Suedi dhe Norvegji. Por shum pasagjer vazhdojn t qndrojn t bllokuar npr aeroporte pr shkak t mungess s biletave. Ekspertt thon se do t duhen edhe t paktn dy dit q gjithka t’i kthehet normalitetit.