Këto janë pamjet e uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh një ditë pas ngjarjes tragjike, ku një punëtor humbi jetën dhe pesë të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një prej reparteve të kësaj rafinerie.


Reparti 3 i seksionit 92 ku ndodhi shpërthimi është jashtë funksionit, ashtu siç deklaroi edhe ministri Damian Gjiknuri.


Ndërsa repartet e tjera të rafinerisë janë ende në punë. Siç shihet nga pamjet oxhaqet e reparteve të rafinerisë janë në punë.ballsh-pas-shperthimit ballsh-pas-shperthimit1 ballsh-pas-shperthimit2


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter