Kreu i Partise Socialiste Edi Rama ndodhet per nje vizite ne Bruksel ku pritet te takohet me komisionerin per zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle.
Takimi mes kreut te selise roze dhe Fyles pritet te zhvillohet sot pasdite ndersa ne fokus te bisedimeve do te jete situata politike ne Shqiperi.


Ne vazhdim Rama do te kete takime te vecanta edhe me perfaqesues te Partive Europiane Socialiste.


Vizita e shefit te opozites vjen vetem disa dite pas arritjes se marreveshjes me Partise Socialiste dh asaj demokratike ne lidhje me ngritjen e komisionit parlamentar per reformen zgjedhore reformen parlamentare dhe paketa e ligjeve qe kerkojne shumice te cilesuar ne Parlament.


Kreu i PS-se Edi Rama gjate vizites ne Bruksel shoqerohet nga deputetet Taulant Balla dhe Ditmir Bushati.