brbrFluksi i vizitave diplomatike ne rajonin e Ballkanit mes te cilave dhe vizita e pare e nje Ministri te Jashtem te Greqise ne Kosove kane bere qe kryeministri shqiptar Edi Rama te zhvilloje nje vizite te paparashikuar ne Prishtine Burime te Vizion Plus prane Kryeministrise bejne me dije se kjo eshte nje vizite informale e kryeministrit Rama Gjate qendrimit ne Prishtine Rama eshte takuar me homologun Mustafa dhe zevendesin e tij Thaci Ne fokus te bisedimeve kane qene zhvillimet e fundit ne rajon si dhe koordinimi i qendrimeve te dy shteteve ne prag te samitit te Vjenes Ditet e fundit dy vendet jane vizituar nga Ndihmes Sekretarja Amerikane e Shtetit Viktorja Nuland dhe Ministri i Jashtem Grek Kotzias Ne Tirane qendroi per me shume se kater ore edhe kancelarja gjermane Angela Merkelbrbr
br