Ambasadori amerikan, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryeministrin Rama ditën e sotme.

Donald-Lu-km-Rama-640x340Takimi është zhvilluar rreth orës 16:00 dhe ka zgjatur 30 minuta në mjediset e Kryeministrisë.

Në këtë takim, mësohet se është folur për reformën në drejtësi. Po ditën e sotme, ambasadori amerikan takoi edhe Presidentin e Republikës, Bujar Nishanin.