Arrihet marreveshja mes Bajernit te Mynihut dhe Realit te Madridit per transferimin ne veren e ardhshme te Franck Ribery.
Lajmin e ka bere te ditur gjermania “Ran.de”, sipas se ciles marreveshja eshte arritur ne muajin gusht dhe eshte bere ne kuader te transferimit te holandezit Arjen Robben nga klubi spanjoll ne ate bavarez. Tek Bajerni, sipas “Ran.de”, do te shkojne rreth 55 milione euro. Ribery, 26 vjec, i cili gjate ketij sezoni ka pesuar nje demtim ne gju, nuk e ka fshehur asnjehere deshiren per te luajtur tek Reali.