Rikthehen ndeshjet e Champions League.Sot do luhen grupet A B C D.Spiskasin ndeshjet Anorthios-Inter.Skuadra e Beqaj ndeshet per her te dyte ndaj Italianve.Takimi delikat eshte edhe midis Romes dhe Celsit.Marseja e Lorik Canes do ndeshet me PSV Eindhoven.