Deputetja e re e PD Rudina Hajdari, vajza e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari, duket se ka ende emocione sa herë që ngjitet të marrë fjalën në foltoren e Kuvendit.


Edhe këtë të enjte, deputetja e re e PD-së nuk i ka fshehur emocionet, teksa fjalimit të saj nuk i kamë munguar ndërprerjet dhe lapsuset në të shprehur.


Kujtojmë se edhe herë të tjera, dhe jo vetëm gjatë fushatës elektorale, është vënë re vështirësia që Hajdari ka për të folur në publik, siç ka lënë të kuptohet edhe ajo, nga emocionet e të qënurit në atë sallë si deputete.


Për më tepër ndiqni fjalimin e Rudina Hajdarit këtë të enjte në Kuvend:


https://youtu.be/v-OIxPjBijc