0
Nje tjeter termet i fuqishem godet Kilin brenda 24 oreveTermeti i dyte ishte i magnitutes 76 me epiqender ne veri te venditAutoritetet leshuan nje tjeter alarm per Tsunami ne Kili dhe PeruLekundjet e termetit te sotem detyruan edhe autoritetet e larta kiliane mes tyre edhe presidenten te shperngulej ne nje vend me te sigurtKy eshte termeti i dyte i forte pas atij te nje dite me pare me magnitude 826 persona humben jeten nje dite me pare dhe mbi 2600 ndertesa u shkaterruanQe prej termetit te se merkures jane shenuar edhe qindra lekundje me magnidute te ulet
6 te vdekur Kili serish Termet