Nj fundjav mes nxnsve m t mir t Shkodrs. N ceremonin e prfundimit t Maturs Shtetrore, kryetarja e Kuvendit dhe deputetja e Shkodrs, Jozefina Topalli, u takua dje me maturantt m t dalluar t qytetit t Shkodrs, t cilt i ka quajtur avokatt m t mir t kombit. “Ju djemt e vajzat e reja do t jeni avokatt m t mir t Shkodrs, t Shqipris e t kombit ton”, - tha kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli. Ajo zgjodhi n kt dit t takohet me t rinjt dhe msuesit e gjimnazeve t njohura “28 Nntori” e “Jordan Misja”. Kryeparlamentarja Topalli u kujtoi maturantve t dalluar se edhe ajo vet ka studiuar n kt qytet dhe pikrisht n gjimnazin “28 Nntori”. “Un kam studiuar vet n shkolln “28 Nntori”. Kam pasur msues t mrekullueshm. Gjithmon kjo shkoll fitonte olimpiadat e matematiks, jo vetm n Shkodr, por edhe n shkall kombtare”, - u tha kryetarja e Kuvendit t rinjve. Sipas zonjs Topalli, matura sht nj nga momentet q fiksohen n jet dhe q t ndjek gjat gjith viteve, deri n fund t jets. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u uroi nxnsve suksese n studimet e larta universitare. Ajo pati edhe nj falnderim t veant pr msuesit, me disa prej t cilve ajo ka qen n bankat e gjimnazit.