7 persona jan vn n pranga nga policia e Shkodrs nn akuzn e trafikimit t armve, lndve narkotike dhe mjeteve motorike. T arrestuarit q ushtronin aktivitetet kriminale n Shkodr, Lezh, Durrs dhe n Tiran jan t moshave 20 – 23 vjecare.

N banesat e tyre jan sekuestruar n cilsin e provs materiale 1
kilogram heroin, 4 kilogram kanabis sativa, 9 pistoleta, 1 automatik,
silenciator, 200 fishek, 8 automjete t vjedhura, motorr, 3 maska,
targa t falsifikuara mjetesh dhe peshore elektronike.7 t arrestuarit do t prballem me akuzn e ushtrimi t aktivitetit si
“Grup i strukturuar kriminal”, “Trafikim dhe mbajtje t lndve
narkotike”, “Trafikim t armve dhe municioneve luftarake”, “Prodhim dhe
mbajtje pa leje t armve e municioneve luftarake” si dhe “Vjedhje, t
mjeteve motorike, e kryer n bashkpunim”.


Azhornuar së fundi ( e premte , 27 gusht 2010 )


< I mëparshmi