Një vajzë 24 vjeçare nga Shqipëria humbi jetën në një aksident tragjik që ndodhi në zonë e “Petrou Rali” në Athinë.
Viktima është Aldiora Dingo, 24 vjeçe, nga Berati e cila jetonte në Greqi me familjen e saj, raporton Noa.Ngjarja ndodhi në kryeqytetin grek Athinë.Aldiora gjendej në trotuar kur krejt papritur një automjet ka dalë nga rruga dhe ka pushtuar trotuarin duke e plagosur rëndë 24 vjeçaren.Për shkak të plagëve fatale që mori, Aldiora humbi jetën.Familja e të ndjerës ka njoftuar përcjelljen e Aldiorës për në banesën e fundit, paraditen e sotme (e shtunë) ora 11:30 në varrezat “Petru Rali” të Athinës.

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};