Nga Express me 08 dhjetor 2010 ne ora 0947

Ekipet nga elita e futbollit italian nuk jane te vetmet qe e kerkojne Pajtim Kasamin.Perpos Cesenes Barit e Chievos interesim per mesfushorin shqiptar te Palermos se fundmi kane shprehur edhe ekipet nga liga e dyte italiane Serie B.Sipas uebfaqes italiane palermo24.net ne oret e fundit eshte regjistruar nje interesim i fuqishem i Padoves se drejtorit sportiv Rino Foschi i cili ka raporte optimale me presidentin e ekipit Rosanero Maurizio Zamparini pasi ishte drejtor sportiv i ekipit te tij ne te kaluaren.Edhe ekipi i dy futbollisteve kosovare Samir Ujkani e Rijat Shala Novara e ka vendosur ne radar 18-vjecarin. Edhe udheheqesit e Novares dhe ata te Palermos kane marredhenie fantastike. Gjithashtu mediat italiane permendin edhe ekipin Grosseto qe kerkon ta kete ne skuader perfaqesuesin U21 te Zvicres ne janar.I transferuar gjate kesaj vere nga Bellinzona futbollisti nga Maqedonia nuk ka gjetur hapesira te mjaftueshme tek ekipi Rosanero fale paraqitjes fantastike te dyshes Pastore-Ilicic. Per kete Palermo po mendon ta huazoje Kasamin ne nje ekip tjeter gjate dimrit per te bere pervoje.