e Shtune 20 Shtator 20141230 pmSkenderbeu thyen Kukesin 2-0 dhe kercenon kreun e Kategorise Superiore Korcaret jane rikthyer te fitorja pas dy javesh me hapa falas ne transfertebr Dje ka qene nje ndeshje e ekuilibruar teksa kane vendosur dy veprime mjeshterore te Fation Sefes dhe Gerhard Prognit I pari zhbllokoi rezultatin pas nje goditjeje te bukur me koke ndersa i dyti realizoi nje supergol ndoshta nder me spektakolaret e kampionatit deri me tani Mesfushori ndeshkoi ish-skuadren duke mbajtur edhe premtimin e dhene para ndeshjes Megjithate ne fushe nuk ka qene aspak e lehte per kampionet Kukesi i Artim Shaqirit ka imponuar me lojen e tij duke vene ne veshtiresi serioze mbrojtjen e ekipit te Mirel Joses Pa sulmuesin Pero Pejic te demtuar duke shtuar ketu edhe mungesen e shkodranit Edon Hasani si dhe problemet fizike te Ylli Hoxhes verioret luajten si te barabarte ne Korce dhe paten shanset per te marre minimalisht nje pike Gjate lojes nuk mungoi tensioni por edhe kontestimet ndaj gjyqtarit Enea Jorgji vecanerisht per nje penallti te padhene ne favor te Kukesit ne pjesen e dyte Gjate pjeses se pare loja ishte e barabarte per shume minuta madje Kukesi tregohet me i rrezikshem sa u perket rasteve per shenim Gjithsesi 45 minutat e para mbyllen pa gola Skenderbeu ishte me kerkues ne fillimin e pjeses se dyte Ne momentin me te mire te Skenderbeut jane verioret qe i afrohen golit Lushtaku pengohet ne hyrje te zones por per gjyqtarin nuk eshte penallti Nga goditja e denimit mesfushori 8220qeth8221 traversen dhe nuk kalojne as 9 minuta nga ky rast eshte Skenderbeu qe kalon ne avantazh Fation Sefa shfrytezon ne maksimum nje krosim te Vangjelit dhe pasi fiton duelin me Maloten godet bukur me koke dhe shenon Skenderbeu eshte ne delir dhe merr zemer nga ky gol 8220Qershia mbi torte8221 eshte Progni qe ne nje kundersulm te korcareve realizon nje supergol pas goditjes me te majten Kukesi shokohet dhe as zevendesimet e Shaqirit dhe minutat shtese nuk sjellin ndryshime Gjithcka mbyllet me fitoren e korcareve brPartizani-Teuta 2-0brPas humbjes me Apolonine Partizani i trajnerit Shpetim Duro nuk di te ndalet ku mbreme te kuqte kane mposhtur 2-0 Teuten e trajnerit Hasan Lika e cila konsiderohet thuajse e deshtuar me keto rezultate qe ka grumbulluar ne pese javet e para Tri fitore radhazi me Skenderbeun Kukesin dhe Teuten bejne te mundur qe 8220demat8221 e kuq te kapin kreun e klasifikimit me 10 pike Deshton Hasan Lika ne perballjen me te shkuaren e tij Nese ka ekzistuar ndonje ndjenje hakmarrjeje ne koken e ish-trajnerit te dorehequr nga te kuqte sezonin e shkuar pas humbjes 1-0 ne derbin me Tiranen gjithcka eshte fashitur shpejt duke pare kembenguljen e skuadres se Duros Vec te tjerash trajneri i 8220demave8221 ka fituar ne kete rast edhe duelin 8220brenda familjes8221 ndaj Hasan Likes dy trajnere te shkolles se kuqe 8220Demat8221 arkivojne tri piket e radhes dhe shkojne ne derbin e madh te kryeqytetit me Tiranen me te karikuar e te motivuar se kurre Steven Racic i cili konsiderohet si 8220basti8221 i fituar i trajnerit Duro  po profilizohet tashme si nje lider ne sulmin e te kuqve sepse ndaj Teutes ka realizuar golin e trete ne kete kampionat duke zhbllokuar edhe rezultatin ne minuten e 40-te si dhe pasimim e golit te dyte per Fazliun i cili arrin te shenoje golin e pare si i kuq Kjo Teute per momentin konsiderohet e deshtuar ne krahasim me skuadren e sezoneve te fundit qe i bente nje nisje ndryshe kampionatitbrbrKategoria superiorebrJava e 5-te 19-20 shtatorbrDJEbrPartizani 8211 Teuta                2-0brSkenderbeu 8211 Kukesi            2-0brSOTbrElbasani 8211 Flamurtari            1400brVllaznia 8211 Apolonia            1400brLaci 8211 Tirana                1400br brRENDITJAbrNr EKIPI      N    F    B    H    G-    G-    Pbr1 Tirana    4    3    1    0    7    2    10br2 Skenderbeu    5    3    1    1    5    1    10br3 Partizani    5    3    1    1    5    2    10br4 Flamurtari    4    2    1    1    5    2    7br5 Kukesi    5    2    1    2    5    4    7br6 Teuta    5    1    1    3    6    6    4br7 Apolonia    4    1    1    2    1    6    4br8 Laci    4    0    3    1    1    3    3br9 Vllaznia    4    1    2    1    3    3    2br10 Elbasani    4    0    0    4    2    11    0br Vllaznia e ka nisur kampionatin me -3 pike pas penalizimit nga UEFA

br


tweet