m me komisionin hetimor

Pas mbledhjes s sotme t komisionit hetimor Sollaku 2 ka reaguar organi m i lart i akuzs.

Prokurori i Prgjithshm Theodhori Sollaku n nj deklarat pr mediat ka
t ditur se sht i gatshm t ballafaqohet me komisionin. Ai krkoi nga antart e tij t bjn t njohur faktet q zotrojn. Jam njohur nga media pr raportin e Ministris s Drejtsis. Un dua q hetimi im t kryhet sipas ligjit dhe t mos paragjykohet, deklaron m tej Kryepokurori.

Gjithashtu, Sollaku krkon nga komisioni vendimin e Kuvendit pr t si dhe planin hetimor t prcaktuar pr t'u ndjekur. N komisionin hetimor duhet t ket edhe nj prfaqsues nga Prokuroria, prfundon n deklaratn e tij Sollaku.