Besimtaret myslyman kremtojne sot diten e Kurban Bajramit. Qe ne oren 4 te mengjesit deri ne oren 7 ata qendruan perpara xhamise se Ethem Beut pikerisht per te falur Kurban Bajramin. Ritet dhe ceremonite fetare do te vazhdojne gjate gjithe dites.