Totenhami ka fituar me rezultatin 2 – 0 takimin me Uest Hamin, i vlefshm pr javn e 20 t Premier Ligs. Autort e golave kan qen Luka Modri dhe Zhrmein Defo. Kjo fitore e ngjit Totenhamin n vendin e katrt n kuotn e 37 pikve. Uest Hami q drejtohet nga italiani Xhanfranko Zola rrezikon rnien nga kategoria. Premier Liga do t luaj sot edhe disa takime t tjera mes t cilave veojm derbin e Londrs mes elsit dhe Fulhamit.