E ardhmja e Pablo Daniel Osvaldos pritet të vendoset sot.
Sipas Di Marzios, sulmuesi i Interit sot ka takimin final me skuadrën e Boca Juniors dhe se pritet një marrveshje konkrete.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Osvaldo thuhet se është i kënaqur me ofertën e skuadrës argjentinase dhe se zyrtarizimi i kësaj marrëveshje do të jetë sot.
Osvaldo ka mbetur pa skuadër pasi që ka dështuar marrëveshjet në ditën e fundit të afatit kalimtar me disa skuadra nga Italia dhe Anglia dhe se Kampionati Argjentinas do të jetë e ardhmja e tij.