brbrZvicra do te kerkoje vetem tre piket sonte ne mbremje kunder Hondurasit dhe te shpresoje ne te njejten kohe qe Franca te munde Ekuadorin per te zene nje vend ne turin e nje te tetave Skuadra e Otmar Hitzfeld sfidon Hondurasin qe pas dy ndeshjeve mban vendin e fundit ne grupin e ne kuoten e zero pikeve Per zvicren do te mungoje Steve Von Bergen ndersa Blerim Xhemaili me te gjitha gjasat do te jete ne fushe qe nga minuta e pare Ne takimin tjeter me Francen e kualifikuar sfida mbetet shume e rendesishme per Ekuadorin qe mban vendin e dyte se bashku me Zvicren ne kuoten e 3 pikeve Nderkohe ne Grupin F Argjentina e vendit te pare me pike te plota sfidon Nigerine qe ndodhet prapa kraheve te tyre ne kuoten e 4 pikeve per supershqiponjat ne valle eshte kualifikimi ne turin tjeter pasi nje humbje do te fuste ne vallen e kualifikimit Iranin Aziatiket me nje fitore ndaj Bosnjes te dale jashte loje dhe nje frenim te Nigerise ne Porto Alegre nga Argjentina mund te behen skuadra e dyte ne grup qe kalojne ne fazen tjeter brbr
br