Juventus-vs-Real-MadridTIRANE, 21 Tetor /ATSH-AFP/. - Formacionet e mundshme te ekipeve per ndeshjet e javes se 3-te te Liges se Kampioneve qe do te luhen te merkuren jane:

E merkure (ora 20.45)

Grupi A

Malmö (SUE): Wiland - Tinnerholm, Arnason, Bengtsson, Konate - Rodic, Lewicki, Adu, Berget - Djurdjic, Rosenberg

Trajner: Åge Hareide

Shakhtar Donetsk (UKR): Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily - Stepanenko, Fred, Teixeira, Marlos (ose Kovalenko), Bernard - Gladkiy

Trajner: Mircea Lucescu

Arbiter: Tasos Sidiropoulos (GRE)

Paris SG (FRA): Trapp (ose Sirigu) - Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Verratti (ose Pastore), Thiago Motta, Matuidi - Cavani, Ibrahimovic, Di Maria

Trajner: Laurent Blanc

Real Madrid (SPA): Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo - Modric (ose Kovacic), Casemiro, Kroos - Isco, Cristiano Ronaldo, Jesé (ose Lucas Vazquez)

Trajner: Rafael Benítez

Arbiter: Nicola Rizzoli (ITA)

Grupi B

CSKA Moska (RUS): Akinfeev - Fernandes (ose Nababkin), A. Berezutsky, Ignashevich, Schennikov - Wernbloom, Dzagoev (ose Panchenkno), Tosic (ose Natcho), Eremenko, Musa - Doumbia

Trajner: Leonid Slutski

Manchester United (ANG): De Gea - Darmian, Smalling, Blind (ose Jones), Rojo - Herrera, Carrick, Schneiderlin - Mata, Rooney, Martial

Trajner: Louis van Gaal

Arbiter: Carlos Velasco Carballo (SPA)

Wolfsburg (GJER): Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, R. Rodriguez - Luiz Gustavo, Guilavogui - Caligiuri, Kruse, Draxler - Dost

Trajner: Dieter Hecking

PSV Eindhoven (HOL): Zoet - Poulsen, Moreno, Bruma, Brenet - Guardado (ose Maher), Hendrix, Pröpper - Locadia, De Jong (ose Pereiro), Narsingh

Trajner: Phillip Cocu

Arbiter: Alberto Undiano Mallenco

Grupi C

Galatasaray (TUR): Muslera - Sarioglu, Chedjou, Balta, Carole - Inan, Rodriguez, Öztekin, Kisa - Sneijder, Bulut

Trajner: Hamza Hamzaoglu

Benfica (POR): Julio César - Silvio, Jardel, Luisao, Eliseu - Guedes, Almeida, Samaris, Gaitan - Jonas, Mitroglou (ose Jimenez)

Trajner: Rui Vitória

Arbiter: William Collum

Atlético Madrid (SPA): Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin (ose Savic), Filipe Luis - Oliver Torres, Tiago (ose Saul), Gabi, Koke - Griezmann (ose Correa), Fernando Torres

Trajner: Diego Simeone

Astana (KAZ): Eric - Ilic, Postnikov, Pikalkin, Akhmetov, Beysebekov - Kethevoama (ose Dedechko), Zhukov, Muzhikov, Saulet - Kabananga (ose Schetkin)

Trajner: Stanimir Stoilov

Arbiter: Aleksei Kulbakov

Grupi D

Juventus (ITA): Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Cuadrado, Marchisio, Khedira, Pogba, Evra - Morata, Mandzukic (ose Dybala)

Trajner: Massimiliano Allegri

Mönchengladbach (GJER): Sommer - Korb (ose Jantschke), Christensen, Dominguez, Wendt - Dahoud, Xhaka - I. Traore, Johnson - Stindl, Raffael

Trajner: André Schubert

Arbiter: Craig Thomson

Manchester City (ANG): Hart - Zabaleta, Kompany, Otamendi, Sagna (ose Kolarov) - Fernandinho, Y. Touré - Navas, De Bruyne, Sterling - Bony

Trajner: Manuel Pellegrini

Sevilja (SPA): Rico - Coke, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas - Krychowiak, N'Zonzi (ose Krohn-Dehli) - Reyes, Banega (ose Iborra), Vitolo - Gameiro

Trajner: Unai Emery

Arbiter: Bas Nijhuis /a.ke/