Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka lëshuar një deklaratë ku kërkoi falje që nuk ia dha dorën mbrojtësit të Manchester United, Patrice Evra, para takimit në Old Trafford të shtunën.

“Kam folur me trajnerin pas ndeshjes në Old Trafford dhe e kam kuptuar se kam gabuar. Nuk e kam zhgënjyer vetëm atë, por edhe klubin, prandaj kërkoj falje. Kam gabuar dhe më vjen keq për atë që ka ndodhur. Duhej t’ia zgjasja dorën Patrice Evras dhe dua të kërkoj falje për veprimet e mia. Dua ta lë këtë çështje pas vetes, dhe të koncentrohem për të luajtur futboll” thuhej në deklaratën e Suarezit.