Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet

N nj sulm vetvrass me bomb, m pak se nj kilometr nga Komanda ushtarake e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, n Ravalpindi, jan vrar sot t paktn shtat vet, ndr t cilt edhe sulmuesi me bomb, njofton Rojter. Ndr t vrar jan tre polic dhe tre kmbsor t rastit. N kt shprthim jan plagosur edhe 11 vet t tjer.

30/10/2007