Kukësi, dhe Flamurtari vazhdojnë të luftojnë për dy vende në Europë, ndërsa Superliga shqiptare luan sot javën e parafundit në orën 17:00.

Kuksianët e vendit të dytë shkojnë në fushën e Kastriotit në Krujë, ndërsa Flamurtari luan ndaj Vllaznisë në Vlorë dhe besohet se do të hedhë në fushë lojtarët e rinj.

Skënderbeu ka dalë kampion, ndërsa 4 skuadra kanë rënë nga kategoria: Shkumbini, Luftëtari, Tomori dhe Apolonia. Teuta nga ana tjeter kafituar nje dite me pare me Laçin në Durrës.