Vetem pak dite pushim dhe superliga shqiptare e futbollit rikthehet ne fushat e gjelberta te merkuren me javen e 22 qe eshte dhe starti i fazes se trete Ne kryeqytet Partizani pret Bylis ne perpjekje per te mbajtur ritmin me skuadrat e tjera ne krye te renditjes Pritet nje ndeshje shume e veshtire per te kuqte jo vetem per situaten ne te cilen ndodhet Bylis ne klasifikim ne luften per mbijetesen por edhe se kete sezon ballashiotet i kane rrembyer plot 4 pike skuadres nga kryeqyteti E njejta situate reflektohet edhe ne takimin Kukesi 8211 Vllaznia Shkodranet pa teknikun Agim Canaj i larguar pas rezultateve te dobeta kerkojne fitoren ne nje fushe te veshtire si Kukesi si e vetmja alternative per te shpresuar per mbijetesen Ne te kundert edhe vendasit duan tre piket ne luften e ashper per zonen evropiane ne renditjen e pergjithshme Ne takimet e tjera Skenderbeu perballet me Kastriotin ndersa Laci me Lushnjen Java e 23 mbyllet te enjten me takimet Besa 8211 Flamurtari dhe Teuta 8211 Tirana
br