Roma ka arritur një blerje të madhe në këtë afat kalimtar. Skuadra romake e ka kompletuar blerjen e talentit holandez, Kevin Strotman.


Ylli i PSV-së ka arritur në Romë ku do ti kryej testet mjekësore. Strootman i ka kushtuar Romës 18 milion euro ndërsa mund të përfitoj edhe 2 milion euro bonuse.


Strootman ishte shumë i kërkuar nga Manchester United dhe Milano./Indeksonline/