"Pamje nga ura" e dramaturgut t njohur Artur Miler, do t el kt fundjav sezonin artistik n Teatrin Kombtar me regji t Albert Mings dhe nga nj kast aktorsh t njohur si Timo Flloko, Yllka Mujo, Bujar Asqeriu, Fatos Sela, Indrit obani. Kjo dram e Milerit e konsideruar si nj vepr e vshtir, u vu n sken fundsezonin e shkuar dhe arriti nj rekord shikuesish q konfirmuan suksesin e saj.Pas drams Pamje nga ura , kalendari artistik i shfaqjeve t institucionit kryesor t drams shqipe do t vijoj me dramn Kmbanat e muzgut me regji t Alfred Bualiotit dhe Anton Qesarit, pr t vijuar m pas me pjesn Franku V me regji t Arben Kumbaros.Burime nga Teatri Kombtar bjn t ditur se jan n gar pr t hyr n kalendarin e premierave edhe dramat fituese t Festivalit t drams shqipe, ndrsa priten q gjat ktij sezoni t vijn n Tiran dy regjisor t huaj, q do t ngjisin n sken nj dram t antikitetit si dhe nj vepr t Shekspirit.