Igli Tare dhe Erion Bogdani, dy shqiptaret, qe luajne ne kategorine e pare te futbollit italian, Serie A, nuk jane aktivizuar asnje minute ne dy humbjet jashte shtepie te skuadrave te tyre. Tare ka qene i grumbulluar ne takimin Fiorentina-Lacio 1-0, por e ka pare ndeshjen nga stoli, ndersa "Bogu" ishte i skualifikuar, pasi kishte plotesuar numrin e kartoneve te verdhe dhe nuk mundte dot te ndihmonte Livornon e tij, qe u mposht nga Udinezja 2-0.
SSSASS