Tata Martino ka filluar që tani të kërkoi një qendërmbrojtës për Barcelonën. Sipas mediave spanjolle, trajneri argjentinas është i interesuar që të blejë mbrojtësin e Benfikës, Ezequiel Garay.


Ish mbrojtësi i Real Madridit po kalon formë fantastike në kampionatin portugez duke qenë i kërkuar nga shumë skuadra të njohura. Manchester United ishte në verë skuadra më e interesuar për të.


Tata i ka bërë kontaktet e para me Garayn dhe rikthimi i tij në La Liga është shumë i mundur./Indeksonline/