Pas rrezimit te qeverise kosovare kryeministri ne detyre Hashim Thaci deklaroi per mediat se votimi i sotem ne parlament paraqet nje zhvillim te ri.

Vullneti i deputeteve ishte kushtetues dhe une besoj se sfida qe na del perpara do te kalohet me sukses tha Thaci.

Sipas tij votimi i sotem do te sjelle zhvillim te ri per Kosoven dhe se vendimi i parlamentit do te respektohet.

Pro mocionit te mosbesimit votuan edhe deputete te Partise Demokratike te Kosoves te cilet sqaruan se moren kete vendim jo kunder qeverise por per tejkalimin e krizes institucionale ne vend.