West Ham insiston per Luca Toni. Skuadra angleze kerkon te marre me cdo kusht ne "Upton Park" sulmuesin italian, i cili prej kohesh luan me Bajernin e Mynihut ne Bundesligen gjermane.

Sipas "The Guardian", klubi ka kontaktuar disa jave me pare Tonin dhe bisedimet aktualisht jane ne nje faze te avancuar.