TIRANEuml - Presidenti i Republikes Bamir Topi nepermjet nje mesazhi te bere publik uron Presidenten e Kosoves Atifete Jahjaga per diten e Pavaresise se Republikes se Kosoves.
Ky eshte nje vit i vecante per te gjithe shqiptaret kudo qe ata jetojne duke na bere te ndihemi shume krenare jo vetem per 100-vjetorin e Pavaresise se Shqiperise por edhe per progresin e madh ne ndertimin e shtetit qe Kosova dhe qytetaret e saj po arrijne drejt perfundimit te pavaresise se mbikqyrur. Keto suksese jane arritur nga sakrifica te medha dhe shekullore te te gjithe shqiptareve ne Kosove dhe Shqiperi duke bere qe dy vendet tona te jene gjithmone e me afer ne te gjitha drejtimet thekson kreu i shtetit shqiptar.
Presidenti Topi ka siguruar homologen kosovare se rrugen e nisur 4 vjet me pare Shqiperia e Kosova do ta kalojme se bashku hap pas hapi.

aq/shqiptarja.com