Pamje nga vendi i ngjarjes


UPDATE-Ka shkuar ne 13 numri i viktimave nga tragjedia e Himares.


Ne nje njoftim te fundit Policia e Shtetit ka bere me dije emrat e viktimave qe humben jeten ne ekspediten e vdekjes dhe te atyre qe vazhdojne mjekimin ne Spitalin Ushtarak te Tiranes dhe ate te Vlores.  Nuk ka ende te dhena rreth shkakut qe solli tragjedine e Himares, vleresuar si ngjarja e katert me e rende aksidentale qe nga viti 1989. “Nga grupi i posaçëm hetimor vazhdojnë hetimet për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë”- thuhet ne njoftimin e Policise.


Sipas njoftimit te Policise se Shtetit viktimat jane:


1.  Denisa Guzi nga Gramshi

2.    Ermira Mana nga Elbasani

3.    Aurora Molla nga Pogradeci

4.    Lindita Kabashi nga Elbasani

5.    Joana Debinja nga Lushnja

6.    Elsa Daka nga Elbasani

7.    Juliana Tola nga Elbasani

8.    Armand Halilaga nga Kavaja

9.    Pëllumb Çela, drejtuesi i mjetit, nga Elbasani


10. Fabiola Shehi nga Berxulla, Tirane


11.    Eriola Xhoi nga Elbasani vazhdojnë procedurat e verifikimit

12.    Eranda Baloshi nga Elbasani

13.    Dorina Stafa nga Kruja


 


Në Spitalin Ushtarak :


Po kurohen në Spitalin Ushtarak Tiranë:

1. Kaltra Pollozhani

2. Alma Deda

3. Eranda Bato

4. Antoneta Taçe

5. Doriana Kumria

6. Anisa Çobaj

7. Shegushe Haka

8. Elsa Shtylla

9. Ifsjana Karriqi

10. Mirsie Biba

11. Besjana Dani

12. Briselda Gubere

13. Florije Peci

14. Blerina Çereni

15. Griselda Zeneli


Po kurohen në Spitalin e Vlorës:

1. Elidona Gjinaj

2. Enkela Daja

3. Ticiana Hysa

4. Juliana Kuqi

5. Ergita Opingari

6. Adjola Musaka

7. Liri Hasa

8. Besjana Xheneti

9. Adisa Çela

10. Anisa Hysa


Në gjendje të mirë në Spitalin e Himarës

11. Arta Ballabani