brbrNje tjeter shperthim me tritol eshte regjistruar mbremjen e se merkures ne ane te rruges kryesore te fshatit Lazarat afer vendit te quajtur 8220Pularia ne Gjirokaster Rreth 100 gram tritol te lidhura ne fund te nje shtylle elektrike ka shperthyer duke demtuar lehte bazen mbeshtetese te saj Gjithcka u konstatua pas nje telefonate anonime ne sallen operative te Drejtorise se Policise se Qarkut Gjirokaster Kjo ngjarje ka vene ne levizje uniformat blu te cilat kane zhvilluar edhe nje aksion kontrolli Gjate tij u zbulua dhe u sekuestrua 12 kilograme lende shperthyese e llojit tritol e fshehur ne nje tunel ne fshatin Lazarat Nderkohe vijojne kerkimet per arrestimin e kater personave te cilet qelluan me arme postbllokun e policisebrbr
br