brbrKandidati republikan per president Donald Trump i eshte pergjigjur kreut te Shtepise se Bardhe Barak Obama duke e pershkruar presidencen e tij nje katastrofe Duke folur per talk show-n The orelli factor ne Fox News Trump deklaroi se Obama mund te radhitet si presidenti me i dobet ne historine e venditbrbr
brbrUne mendoj se ka qene nje katastrofe Obama eshte treguar i dobet dhe jo efektiv Besoj dhe kam bindjen se kam me shume informacion per politike te jashtme se ai Shikoni Ukrainen Ai flet sesa i ashper eshte me Rusine por ne te njejten kohe eshte ankesuar Krimeabrbr
brbrKy qendrim pason deklaraten e Obames nje dite me pare i cili tha se miliarderi nuk e ka staturen dhe formimin e duhur per te qene president i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Ky duket se nuk eshte vetem nje qendrim i Obames nje nga donatoret republikan Meg Whitmen ka thene se do te mbeshtes rivalen Klinton pasi Trump eshte nje demagog i paqendrueshem qe po demton vlerat kombetare Nje dite me pare edhe senatori Xhon Mekein e kritikoi Trump per qendrimin e tij ne raport me ushtaret e rene ne luftebrbr
brbrbrbr
brbrbrbrbr