Transmetuar me 23092015 - 1051


PUBLICITETTirane 23 shtator 2015 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ngushellon familjaret e kengetarit Tonin Tershana i cili u nda nga jeta diten e djeshme ne moshen 66-vjecarebr
br
Ne mesazhin e tij kreu i shtetit thote se artdashesit humbem nje nga kengetaret me te talentuar e te perkushtuar i cili me mjeshteri e profesionalizem te rralle ka lene mbresa te pashlyeshmebr
br
Me interpretimet e tij virtuoze Tonin Tershana do te kujtohet ngahere nje ze kumbues dhe i spikatur nder dekada ne festivalet e pervitshme te Radio-Televizionit dhe skenat anembane Shqiperise shkruan Nishanibr
br
Mesazhi i plote i Presidentitbr
br
Te dashur familjare te te ndjerit Toninbr
br
Ne keto caste dhimbjeje te thelle per humbjen e njeriut tuaj te shtrenjte deshiroj tju gjendem shpirterisht prane duke ju shprehur ngushellimet e mia me te sinqertabr
br
Me ikjen e tij te parakohshme nga jeta ju humbet njeriun tuaj me te dashur e me te pazevendesueshem ndersa ne dhe te gjithe artdashesit humbem nje nga kengetaret me te talentuar e te perkushtuar i cili me mjeshteri e profesionalizem te rralle ka lene mbresa te pashlyeshme ne kujtesen tonebr
br
Me interpretimet e tij virtuoze Tonin Tershana do te kujtohet ngahere nje ze kumbues dhe i spikatur nder dekada ne festivalet e pervitshme te Radio-Televizionit dhe skenat anembane Shqiperisebr
br
Edhe nje here ne keto caste te veshtira me lejoni te ndaj me ju dhimbjen e rende njerezore duke ju shprehur edhe nje here ngushellimet e mia me te sinqerta personale dhe institucionale njekohesishtaynoaalbr
Ndahet nga jeta kengetari i mirenjohur Tonin Tershanabr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr