Ignacio Zoco, një anëtar i yjeve të Real Madridit, kampion evropian në vitin 1966, vdiq të hënën në Madrid, siç raportohet nga klubi.
Soku i lindur në qytetin Navarran në korrik 31, 1939, luajti për Madridin në mes të 1962 dhe 1974, dhe fitoi tituj si Kupa Evropiane, shtatë të ligës dhe dy të kupa të Spanjës.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Ai me Los Blancs ka zhvilluar 318 ndeshje, derisa ka realizuar 8 gola./Indeksonline/


SSSA
ASS