0
brbr

brbrNe detin Adriatik po vijon operacioni per evakuimin e pasagjereve te mbetur ne anijen Norman Atlantik e cila u perfshi nga flaket nje dite me pare teksa lundronte nga Igumenica drejt portit te Ankonasbrbr
brbrDeri me tani raportohet te jene evakuar 289 persona nga 478 qe ndodheshin ne bordin e sajbrbr
brbrOperacioni i kerkim shpetimit eshte kryer nga ajri me helikoptere dhe ka vijuar gjate gjithe natesbrbr
brbrNe oret e para te mengjesit ne portin e Barit ka mberritur anija e pare me 49 pasagjere te evakuarbrbr
brbrNe anijen Norman Atlantik kane qene edhe 22 shqiptare 6 prej te cileve jane evakuuarbrbr
brbrZyrtarisht autoritetet kane konfirmuar nje te vdekur ndersa ende nuk eshte raportuar per te zhdukur apo te plagosurbrbr
brbrPasi u perfshi nga flaket trageti u soll nga rrymat detare ne afersi te brigjeve te Durresit por autoritetet italiane vendosen rimorkimin drejt Brindizitbrbr
brbrDeti i dallgezuar beri te mundur terheqjen e anijes drejt brigjeve italiane cka detyroi autoritetet te vijojne evakuimin e pasagjereve ne det te hapurbrbr
brbrTv Klanbrbr


det Flake norman Atlantik operacioni Shperthim