Është qëlluar për vdekje portieri i Afrikës së Jugut, Senzo Meyiwa, në Johanesburg, kryeqytetin e Afrikës së Jugut.
Portieri 27 vjeçar ishte i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen që skuadra e tij, Orlando, e fitoi ndaj Ajax Cape, dhe një orë pas ndeshjes, Meyiwa , është qëlluar për vdekje, dhe vdekja e tij, u konstatua më të mbërritur në spital.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Ende nuk dihen arsyet e vrasjes së Senzo Meyiwa./Indeksonline/