Aktori i njohur amerikan Denzel Washington eshte duke festuar, pasi raportohet se ka siguruar rolin e presidentit amerikan Barack Obama, ne filmi e ri mbi liderin e pare afro-amerikan te SHBA-ve. 54-vjecari fitues i cmimit Oskar, e ka shfaqur edhe me heret interesin e tij per te luajtur Obamen, 47-vjecar ne film, por kishte frike se ai mund te ishte teper i vjeter per rolin, krahasuar me politikanin. Sipas "Daily Mail", Washington tashme eshte konfirmuar se ai do portretizoje presidentin amerikan, dhe ka miratimin perfundimtar per rolin. "Ky ishte sugjerim i vete presidentit. I vetmi problem eshte se ai ka veshe me te medhenj se une", ka thene aktori.