Gjatesia eshte e rendesishme dhe kete e thone politikanet. Berlusconi thote se eshte 168 cm ndersa Sarkozy thote se eshte 166 centimetra i gjate.

Edhe aktoret kane kompleksin per tu dukur me te gjate sidomos kur dalin ne publik dhe kur nuk duan te duken me te shkurter se koleget e tyre.

Per ta pare Cameron Diaz drejt e ne sy aktori Tom Cruise i gjate 170 eshte zgjatur plot 15 centimetra fale kepuceve dhe jo vetem.

Cameron eshte e gjate 177 centimetra dhe ndersa ka ecur ne tapetin e kuq me Tom ajo e veshur me taka nuk kishte shume diference.

Ndihme per zgjatjen Tomit i kane dhene kepucet qe jane me take 3 centimetra dhe kater centimetra te tjera jane se brendshmi.

Po ashtu floket e tij veshja e ngushte kane krijuar iluzionin optik te disa centimetrave me teper.
Foto