Chelsea nëpërmjet faqes zyrtare ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me mesfushorin Ramires, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2019.
Mesfushori që ka regjistruar 241 paraqitje për Chelsean, pas nënshkrimit të kontratës për faqen zyrtare ka thënë: “Jam shumë i lumtur për kontratën e re me Chelsean”.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


“Familja ime dhe unë jemi të lumtur në Londër për këto pesë vite, ku kemi arritur çdo titull të madh. Unë shpresoj që të jam pjesë e rëndësishme e shumë sukseseve të tjera në katër vitet e ardhshme”, ka deklaruar Ramires./Indeksonline/