Nje rezultat i papritur ne ndeshjet e dyta te Grupit D per Kroacine e cila pasi kryesonte 2-0 kunder Republikes eke eshte barazuar ne 15 minutat e fundit te ndeshjesbr
br
Kroatet kane luajtur me mire se kundershtari kane shenuar fillimisht me Perisic ne pjesen e pare dhe me Rakitic ne te dyten por pastaj humbasin Modricin qe del i demtuar nga fushabr
br
Ne minuten e 75-te Milan Skoda shenon golin e pare per ceket Ndersa ne minuten e 92-te mbrojtesi kroat Vida prek topin me dore gjate nje dyluftimi ajror dhe gjyqtari jep 11-metersh i cili shnderrohet ne gol nga Necidbr
br
Pak para golit te dyte te cekeve ndeshja u nderpre pasi tifozet kroate filluan te hidhnin objekte te forta dhe fishekzjarre ne fushe

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix