35 kompani kosovare kan elur n Durrs panairin “Ditt e Biznesit Kosovar n Shqipri” q organizohet nga Aleanca Kosovare e Bizneseve me mbshtetjen e Bashkis s qytetit. Kryebashkiaku Vangjush Dako sht shprehur pr nj bashkpunim akoma m t ngusht n drejtim t rritjes s mundsive pr bashkpunim n sferat e biznesit, arsimit, sportit dhe kulturs.

N ceremonin e rastit pr eljen e ktij panairi kan prshndetur edhe Zvendskryeministri kosovar Ram Manaj, i cili ka vn theksin n ritmet e shpejta me t cilat po zhvillohet biznesi kosovar dhe vmendja e puna q po bn qeveria e Kosovs pr t'i krijuar lehtsira ktij biznesi.

Ky panair ka si qllim promovimin e biznesit kosovar dhe sht nj prpjekje pr rritjen e Eksportit n drejtim bilateral.