Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.610Z

Kryeministri Berisha pret Presidentin e Republikës së Turqisë, z. Abdullah Gyl  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim Presidentin e Republikës së Turqisë, z. Abdullah Gyl dhe delegacionin që e shoqëronte, të përbërë nga ministra te kabinetit të tij qeveritar, një grup deputetësh etj, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Kryeministri Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.881Z

Turqi, takohen Jahjaga-Gyl

“E ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit është në Bashkimin Evropian dhe ato duhet ta ndihmojnë njëra tjetrën në proceset integruese”, ka thënë presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga gjatë një takimi me homologun tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.444Z

Gyl-Abbas mbështesin të dërguarin e Obamas

Ankara - Presidenti turk Abdullah Gyl, kreu një bisedë telefonike me Kryetarin e shtetit të Palestinës, Mahmut Abasin. Gyl dhe Abbas ndanin të njëjtën pikëpamje në lidhje me faktin se zgjedhja e një përfaqësuesi të posaçëm për rajonin nga President Barak Obama, kishte hapur një drit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.649Z

Presidenti Topi dhe Presidenti turk Abdullah Gyl theksojnë vullnetin për intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit të gjithanshëm dypalësh

10 tetor 2011 Ankara, Turqi Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar, nisi sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl. Kryetari i Shtetit Shqiptar, pasi bëri homazhe në Mauzol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.161Z

Presidenti turk Gyl nesër vizitë në Tiranë

Mbërrin nesër, për një vizitë zyrtare dyditore, në Shqipëri Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Presidenti i Republikës, Bamir Topi do e mirëpresë homologun e tij turk përgjatë një ceremonie zyrtare që do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave. Në vijim dy Presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.646Z

Topi takon Gyl: Intensifikim të marrëdhënieve

Topi pas mbërritjes në Turqi ANKARA- Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij turk Abullah Gyl vlerësuan lart marrëdhëniet e shkëlqyera që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Turqisë. Gjatë takimit që të dy presidentët patën, menjëherë pas mbërritjes së kreut të shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.347Z

Gyl: Stabiliteti i BE varet nga Ballkani

Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl, gjatë vizitës në Slloveni është takuar me homologun slloven Danillo Tirk. Pas bisedimeve presidenti Gyl ka deklaruar se stabiliteti i Bashkimit Evropian varet nga stabiliteti në Ballkan. Ndër të tjera, Gyl ka pohuar se Ballakni perëndimor du

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama