Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.336Z

Abdullah Gyl i bën thirrje Irakut të luftojë terroristët

Bagdat - Abdullah Gyl i bëri thirrje Irakut të eleminojë rebelimin separatist kurd, thirrje të cilën e lëshoi gjatë vizitës së sotme në Bagdat. Presidenti i Turqisë tha ndër të tjera se Iraku do të ketë bashkëpunimin total nga ana e fqinjëve pasi të ketë realizuar shtypjen e rebel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.383Z

Topalli takohet me Presidentin e Turqisë, Abdullah Gyl

Tiranë, 11 dhjetor NOA - Shqipëria dhe Turqia janë më shumë se dy partnerë strategjikë. Këtë vlerësim ndanë sot në takimin mes tyre Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidenti i Turqisë Abdullah Gyl. Duke rikonfirmuar  vullnetin politik të Shqipërisë për zgjerimin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.385Z

Presidenti Topi zhvillon një bisedë telefonike me Presidentin turk, Abdullah Gyl.  

15 shtator 2009 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot një bisedë të përzemërt e miqësore me Presidentin e Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Të dy homologët vlerësuan lart marrëdhëniet e shkëlqyera dhe vëllazërore që ekzistojnë mes dy vendeve tona në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.061Z

Jahjaga ngushëllon homologun turk, Abdullah Gyl

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar një telegram ngushëllimi presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl, me rastin e vdekjes së 12 ushtarëve turq në Afganistan. “Jemi të pikëlluar nga kjo humbje tragjike dhe në këto &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.909Z

Tërmeti në Turqi, Topi ngushëllon homologun Abdullah Gyl

Presidenti Bamir Topi i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, për viktimat e tërmetit të ndodhur ditën e sotme në Turqi. "Me hidhërim të thellë mësova për fatkeqësinë natyrore shkaktuar nga tërmeti i mëngjesit të sotëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.623Z

Me ftesë të Presidentit Topi, Presidenti turk Abdullah Gyl do të zhvillojë një vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë.  

9 dhjetor 2009 Me ftesë të Presidentit të Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, ditën e enjte më 10 dhjetor 2009 mbërrin për një vizitë zyrtare dyditore në Shqipëri, Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Presidenti i Republikës do e mirëpresë homologun e tij turk përgjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.509Z

Presidenti Topi takon Presidentin e Turqise Abdullah Gyl.

1 dhjetor 2010 Astana Kazakistan Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi pati sot nje takim me Presidentin e Turqise Abdullah Gyl gjate qendrimit ne Astana te Kazakistanit ku po zhvillohet Samiti i Krereve te Shteteve dhe Qeverive te OSBE-se. Gjate bisedes se zhvilluar ne nje atmosfere t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama